Začátek příběhu.

Narozeninové oslavy a moje Říše Fantazie.

Je to už víc než 10 let, co se nám narodil první syn. Když jsme chystali jeho první oslavu, myslelal jsem si, jak koupím dort (neb péct jsem nějak neuměla) a jak si v Praze dojdu do nějakýho bezva krámku a tam vyberu narozeninové dekorace. Jaké ovšem bylo moje rozčarování, když jsem začla rekognoskovat terén a zjistila jsem, jak ubohá ta nabídka, v roce 2011, v naší krásné zemi je. Piráti, víly a anglické nápisy. Jsem grafička a ten pohled na prodávané produkty byl pro mě žíly rvoucí. Z naivity, že seženu krásné věci, navíc v hlavním městě, jsem řešila vše na poslední chvíli a tak už nebyl ani čas dělat hrdinu. Vzala jsem balónky a sklesle odešla. S výčitkou, že oslava bude stát za prd a že jsem to teda jako grafička fakt podcenila, neb jsem si vše mohla připravit sama. A taky s předsevzetím, že za rok už to vezmu do svých rukou. 

Za ten rok se nám syn proměnil v milovníka dinosaurů. Měl opožděný vývoj řeči, ale dinozvuky mu šly dokonale (nebo možná právě proto:)). A tak bylo téma mojí první oslavy pro syna jasné. Dinopárty.

První Dinoparty 

Po několika dalších oslavách jsem začala přemýšlet nad tím, že by z toho mohla být značka. Že by naše oslavy, se kterými je nemálo práce, mohly sloužit i dál. Po domácím brainstormingu jsme s mužem došli na název. Od počátku byla myšlenka taková, že jsem chtěla dostat k dětem, v jejich narozeninový den, kousek fantazie. Film Nekonečný příběh, ve kterém Říše Fantazie je, byl samozřejmě prvním filmem, který mě jako dítě oslovil, fascinoval a okouzlil. A tak to bylo jasné. Říše Fantazie – nekonečný příběh lidské představivosti. A tak mi to pěkně sedělo, protože narozeniny jsou takový nekonečný příběh. Každý den chce někdo někomu udělat radost. 🙂

Pravda je taková, že výzdobě přikládám nemalou váhu. Jako malé i dospívající, mi bývalo trochu líto, že ten výjimečný den, kterým by měl narozeninový den být, se odbyde jen chvilkovou oslavou a pak, jak kdyby se nechumelilo, den pokračoval jako každý jiný. Nechápejte mě špatně, dárky jsem dostala, z velké části i ty, které jsem si přála :)), ale popravdě si z toho všeho nepamatuji jaké dárky to byly, ale právě to, že oslava byla “o ničem”. Já bych jako dítě bývala chtěla den plný zábavy, radosti, kamarádů. A tu atmosféru mít dokreslenou i výzdobou, protože kdy jindy, než ten jeden den v roce, mít kolem sebe krom běžného dne i něco navíc. Dívat se na oživenou fantazii. Tehdy jsem samozřejmě nepřemýšlela, že by oslava měla mít téma, stačily by mi asi balonky. Hodně balónků. :))) Zní to celé strašně neskromně, vím, ale jednoduše to tak bylo. A tahle touhla mi zůstala. Vytvořit dětem výjimečný den.

Dnes, po tolika letech s dvěma syny, už mám v šuplíku těch oslav víc. Tento rok k nám do party navíc přibyla miničlověčice, takže jsem se pomaličku vrhla i na dívčí témata. Opravdu pomaličku. Protože její příchod na svět nebyl jednoduchý a tak mi trvalo, než jsem se trošku zmátořila a hlavně tři děti, to už je časově trochu náročnější a čas se proměnil v závoďák. Nicméně už teď se těším na naše narozeninové holčičí pokroky. 🙂

fotky z oslav